Office Address

123/A, Miranda City Likaoli
Prikano, Dope

Phone Number

+0989 7876 9865 9

+(090) 8765 86543 85

Email Address

info@example.com

example.mail@hum.com

Meble

Ława szklana czy drewniana?

  • 2 listopada, 2016
  • 2 min read
Ława szklana czy drewniana?

Salon to takie pomieszczenie, w którym spędza się stosunkowo dużą ilość czasu – to tutaj czyta się książki, popija kawę, ogląda telewizję oraz spędza czas w towarzystwie rodziny bądź gości. Salon to także miejsce posiłków – zarówno małych poczęstunków, jak i dużych przyjęć. Dlatego też jednym z podstawowych elementów wyposażenia salonu powinna być ława.

Dobra ława musi posiadać dwie podstawowe cechy – z jednej strony powinna być praktyczna i funkcjonalna, z drugiej ładna i elegancka. Wybierając odpowiednią ławę do salonu należy pamiętać o tym, iż jest ona dodatkiem do podstawowego wyposażenia tego pomieszczenia – i dlatego powinna kolorystycznie współgrać z już istniejącym umeblowaniem, a jej rozmiar powinien być dostosowany do kanapy i foteli, przy których będzie stała.

Salonowe ławy najczęściej produkowane są z dwóch materiałów – i tu pojawia się pytanie: ława szklana czy drewniana? Trudno powiedzieć, która z nich jest lepsza – każda ma swoje zalety, a decyzja powinna należeć do samego kupującego.

Szklana ława
Szklana ława

Szklana ława

Szklane ławy sprawiają bardzo eleganckie wrażenie – nie tylko podkreślają nowoczesny charakter wystroju, ale także potrafią być bardzo oryginalne (przykładem może być ława, która pod szkłem posiada wbudowane akwarium). Jednak szklane ławy posiadają pewne wady – są wrażliwe na zarysowania, obicia bądź stłuczenia.

Powstałe w ten sposób rysy trudno jest naprawić bądź ukryć, więc uszkodzenie tego typu ławy najczęściej wiąże się z jej wymianą. Dodatkowo szklane powierzchnie wymagają regularnego wycierania i mycia, gdyż zgromadzony kurz na tego typu powierzchni jest dużo bardziej widoczny.

Drewniana ława
Główną zaletą ławy drewnianej jest to, iż doskonale podkreśla tradycyjny charakter wnętrza, nadając mu ciepłego i przytulnego klimatu. Nowoczesne ławy drewniane z powodzeniem mogą zastępować stół – wiele modeli posiada możliwość podwyższenia lub rozłożenia.

Powierzchnia ławy drewnianej jest znacznie łatwiejsza do utrzymania w czystości – podczas wycierania unika się tworzenia smug, a kurz nie jest tak widoczny jak w przypadku ławy szklanej.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *