Office Address

123/A, Miranda City Likaoli
Prikano, Dope

Phone Number

+0989 7876 9865 9

+(090) 8765 86543 85

Email Address

info@example.com

example.mail@hum.com

Jadalnia

Jak wybrać meble do jadalni na miarę swoich oczekiwań?

  • 24 kwietnia, 2018
  • 3 min read
Jak wybrać meble do jadalni na miarę swoich oczekiwań?

O kuchni bardzo często mówi się, że jest sercem domu. Jednak to jadalnia stanowi miejsce, gdzie przy stole spotykają się w czasie posiłków wszyscy domownicy. To tutaj można na chwilę usiąść, wypić poranną kawę czy zjeść śniadanie, odpocząć i złapać drugi oddech po powrocie z pracy, żeby zebrać siłę na kolejne wyzwania, jakie niesie dzień. Warto więc zadbać o to, aby meble do jadalni były wygodne, funkcjonalne, ale też po prostu nam się podobały.

meble do jadalni

Jak wybrać meble do jadalni, z których będziemy zadowoleni?

Szukając mebli do jadalni, można trafić na wiele ciekawych propozycji. Jak spośród nich wybrać takie, które spełnią nasze oczekiwania? Przede wszystkim warto się zastanowić, czy chcemy stworzyć uniwersalny wystrój na lata, czy raczej – podążać za modą i meble zmieniać częściej.

Jeżeli wybierzemy pierwszą opcję, doskonałym wyborem będą drewniane meble do jadalni. Wykonane z trwałego i odpornego materiału, jakim jest drewno, zachowają przez lata piękny wygląd. Będą też stanowiły klasyczny element wnętrza, który nigdy nie wyjdzie z mody. Szeroki wybór takich mebli znaleźć można na przykład tutaj.

Drugą opcję polecamy przede wszystkim osobom, które szybko się nudzą i źle się czują w przestrzeni, która się nie zmienia. Wtedy warto szukać inspiracji w najnowszych katalogach i śledzić aktualne trendy. Co jakiś czas można zmieniać meble w całej jadalni, można zmieniać kolor frontów, a także ich styl. Czasami wystarczy naprawdę niewiele, chociażby zakup nowych krzeseł, żeby odmienić całe wnętrze. Stylowe krzesła do jadalni znajdziecie tutaj.

Meble do jadalni na wysoki połysk: chwilowa moda czy ponadczasowe rozwiązanie?

Coraz częściej klienci wybierają meble do jadalni na wysoki połysk. Wynika to m.in. z podążania za aktualnymi trendami – meble z połyskiem są teraz po prostu szalenie modne. Jednak to nie jedyny argument przemawiający za ich zakupem. Doskonale sprawdzają się w mniejszych jadalniach czy w jadalniach połączonych z kuchnią. Lakierowana, błyszcząca powierzchnia odbija światło, dzięki czemu powiększa optycznie wnętrze. Ale – to również trzeba przyznać – pięknie wygląda i pozwala stworzyć ciekawe aranżacje. Wbrew pozorom meble do jadalni na wysoki połysk nie są też trudne do utrzymania w czystości, wymagają jednak pewnej systematyczności w czyszczeniu. Trzeba jednak pamiętać, że ich powłoka jest niestety mniej odporna na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne w stosunku do mebli np. z litego drewna.

Meble do jadalni w starym stylu

Dla miłośników stylu retro i klasyki doskonałą opcją są meble w starym stylu, nawiązujące m.in. do czasów młodości naszych rodziców i dziadków. Drewniane lub stylizowane na drewniane, w naturalnych kolorach, takie meble do jadalni stanowią ponadczasowy element wystroju. Miłośnicy stylu klasycznego będą zachwyceni. Oprócz stołu czy krzeseł, do jadalni można także kupić stylizowane na stare komody i kredensy (więcej informacji), które sprawią, że całość będzie miała harmonijny, spójny wygląd.

1 Komentarz

  • Ciekawy artykuł, jadalnia to miejsce w którym spędza się czas z rodzina i znajomymi dlatego należy zadbać żeby to wnętrze było cieple i przytulne, ale także warto wziąć pod uwagę wygodę i funkcjonalność mebli jakie będą się tam znajdować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *