Jadalnia

Jadalnia w stylu skandynawskim – jakie dodatki?

Jadalnia w stylu skandynawskim – jakie dodatki?

Coraz popularniejszy styl skandynawski śmiało wchodzi nie tylko do naszych salonów, czy sypialni, ale również do pomieszczeń takich jak kuchnia, czy łazienka. Dzisiaj przyjrzymy się dodatkom, jakie umieścić możemy w jadalni i kuchni w stylu skandynawskim. Jak urządzamy jadalnię w stylu skandynawskim? Jakie dobrać do niej dekoracje? Przekonajmy się!

Urządzanie jadalni w stylu skandynawskim

Jadalnia w stylu skandynawskim podobnie, jak inne pomieszczenia rodem z krajów północy, utrzymane są w ascetycznym, prostym stylu, w którym dominują barwy ziemi, naturalne tkaniny oraz drewno, które często malujemy na kolor biały.

Jakie dodatki do jadalni w stylu skandynawskim?

Jadalnia w stylu skandynawskim, to przede wszystkim piękne i proste naczynia, które niejednokrotnie spotkać mogliśmy choćby w jednej z najbardziej popularnych sieciówek meblowych na świecie. Charakterystyczne dla skandynawskiej jadalni naczynia mają geometryczne, ale proste formy, najczęściej są białe lub wykończone motywem.

Do skandynawskiej jadalni idealni sprawdzi się deska do krojenia z prawdziwego jasnego drewna. Idealnie komponować się będzie z całą resztą otoczenia. Do kompletu dobrać możesz wykonany z tego samego rodzaju drewna moździerz, który możesz używać do miażdżenia ziół rosnących w jednej z okiennych doniczek lub czosnku.

Jadalnia
Jadalnia

Skandynawskie dekoracje jadalni

Piękną ozdobą jadalni utrzymanej w skandynawskim stylu będzie wykonana z naturalnego drewna taca. Możesz umieścić na niej świeże owoce, które dodadzą koloru wnętrz i na które z pewnością skuszą się domownicy.

Po raz kolejny przekonać się możemy, że główną ozdobą skandynawskich wnętrz stanowi oświetlenie. Tutaj możemy odrobinę zaszaleć i wybrać żyrandol, który będzie główną ozdobą całego pomieszczenia. Oczywiście powinien on współgrać kolorystycznie z całością. Jeśli podobają Ci się lampy w stylu industrialnym, to jest właśnie idealne miejsce na ich wykorzystanie.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *