Jak wygląda jadalnia w stylu prowansalskim?

Współcześnie bardzo popularnym rozwiązaniem są jadalnie w stylu prowansalskim. Z czym wiąże się urządzanie wnętrza w tym stylu? I jakie meble do jadalni idealnie sprawdzą się w tego typu wnętrzach?

Postaw na jasne wnętrza

Na początek trzeba wiedzieć, że styl prowansalski charakteryzuje się przede wszystkim bardzo jasnymi wnętrzami. Dlatego chcąc zastosować go w swojej jadalni trzeba dopuścić do pomieszczenia jak najwięcej naturalnego światła. Pomóc w tym mogą również jasne kolory ścian. Przede wszystkim poleca się stawiać na biel, jasny róż lub fiolet, ewentualnie też odcienie szarości, czy też po prostu inne pastelowe barwy. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie białej cegły na jednej ze ścian. Najważniejsze jest to, aby światło dobrze z  nimi współgrało.Jadalnia w stylu prowansalskim

Postaw na łączone wnętrze

Styl prowansalski bardzo często utożsamiany jest z łączeniem kuchni z jadalnią. W ten sposób, jeśli oba te pomieszczenia dzieli ściana, to najlepiej ja zburzyć i zyskać duże pomieszczenie do przygotowywania i jedzenia posiłków. Dobrym rozwiązaniem, który także stosowany jest bardzo często to zamontowanie kamiennego, czy też drewnianego blatu pośrodku obu pomieszczeń. W ten sposób mimo wszystko kuchnia i jadalnia zostają rozdzielone, jednak w bardzo subtelny sposób i sprawiający, że wnętrze jest optycznie większe.

Meble do jadalni w stylu prowansalskim

Jeśli chodzi o meble, to w jadalni utrzymanej w stylu prowansalskim, powinno stawić się na takie, które mają delikatne linie, ozdobne rzeźbienia lub też klasyczne fronty. W centralnym miejscu pomieszczenia musi znaleźć się drewniany stół. Z kolei obok ścian warto postawić się specjalne ozdobne stoliki. Jednak nie może zabraknąć miejsca również na kredens. W jego środku powinny znaleźć się zastawy porcelany, czy różne ozdoby antyczne.

Jakie dodatki będą odpowiednie do jadalni w stylu prowansalskim?

Meble do jadalni to oczywiście najważniejszy aspekt, jednak trzeba pamiętać także o dodatkach, które są bardzo ważne. Na samym początku warto zaopatrzyć się w ciekawy wzór poduszek na krzesła. Najczęściej wybierane są wzory kwiaciaste, ale też te kraciaste. W końcu motyw roślinny jest bardzo bliski temu stylowi. Kolejnym dodatkiem, o którym warto pomyśleć jest obrus na stół. Niejednokrotnie stawia się na taki sam wzór, co w przypadku poduszek. W ten sposób zachowuje się jednolitość. Na obrusie powinny znaleźć się też haftowane serwety.

Add Comment