Office Address

123/A, Miranda City Likaoli
Prikano, Dope

Phone Number

+0989 7876 9865 9

+(090) 8765 86543 85

Email Address

info@example.com

example.mail@hum.com

Blog

Montaż anteny satelitarnej – na kominie czy na elewacji

  • 14 listopada, 2017
  • 3 min read
Montaż anteny satelitarnej – na kominie czy na elewacji

Antena satelitarna

Kiedy wprowadzamy się do naszego nowo wybudowanego domu, urządzamy mieszkanie, wyposażamy wnętrza, zazwyczaj montujemy także telewizor.

W dzisiejszych czasach, co prawda telewizory mają wbudowane wewnętrzne anteny, ale żeby skorzystać z jak najszerszej oferty programów telewizyjnych, często dokupujemy osobne anteny satelitarne, zazwyczaj te z rodzaju talerzowych i montujemy je na zewnątrz naszego domu w celu uzyskania jak najlepszego zasięgu i dostępu do jak najszerszej liczby kanałów telewizyjnych.

Jednakże podczas montażu nie możemy się kierować jedynie faktem, gdzie w naszym gdzie na naszym domu jest najlepszy zasięg satelitarny, ponieważ nie w każdym miejscu możemy zamontować taką antenę. Wiele osób montuje antenę na elewacji budynku, część z nich montuje na dachu, część na kominie. Które rozwiązanie jest najlepsze?

Montaż anteny na kominie

W zależności od tego, jaki dach posiadamy, czy jest to dach płaski czy skośny, musimy podjąć decyzję, czy montaż anteny na kominie będzie dla nas najbardziej wygodnym rozwiązaniem. Z pewnością z tamtego punktu będzie bardzo dobry zasięg satelitarny, jednakże na dach w celu montażu ktoś musi wyjść i następnie w trakcie eksploatacji może zajść konieczność poprawienia anteny, lepszego jej przykręcenia, odśnieżania, wymiany.

Dlatego też musimy mieć swobodny i wygodny dostęp do zamontowanej anteny. W razie srogiej zimy, z naszej anteny będziemy musieli usuwać zalegający śnieg i lód. Jeżeli koniecznie chcemy zamontować antenę na kominie, zróbmy to od strony wschodniej bądź południowej, aby to promienie słoneczne topiły utrudniający zasięg lód i śnieg, tak żeby nie było konieczności częstego wychodzenia na dach.

Montaż anteny na elewacji

Antena satelitarnaPomimo że łatwiej jest zamontować antenę satelitarną na elewacji, nawet sięgając z balkonu bądź z okna naszego domu, niestety nie jest to zawsze najlepsze rozwiązanie. W większości przypadków domy pokryte są grubą warstwą styropianu, do którego zamontowanie ciężkiej anteny może być niemożliwe.

Nawet jeżeli uda nam się zamontować w styropianie antenę, może dojść do sytuacji że pod wpływem wiatru i ruchów anteny, wwierciłaby ona dziurę w styropianie, co dołoży nam dodatkowej pracy w postaci naprawy elewacji i zmianie miejsca zamontowania anteny.

Ponadto, na elewacji znajdującej się bezpośrednio pod anteną, mogą pojawiać się nieestetyczne zacieki, czasami też rdza, wskutek opadów deszczu, które w tym miejscu będą spływały po metalowych rurkach anteny.

Montaż anteny na balkonie

Najwygodniejszym rozwiązaniem jest zamontowanie anteny bezpośrednio na poręczy naszego balkonu. Do każdej anteny dołączone są gotowe mocowania, które bez problemu przykręcimy do standardowych barierek naszych balkonów.

Niestety nie w każdym miejscu można zamontować antenę na balkonie. Antena musi być zamontowana w taki sposób aby jak najlepiej odbierała sygnał satelitarny. Najlepiej zatrudnić fachowca, który będzie posiadał urządzenie pomiaru sygnału satelitarnego, tak abyśmy mogli zamontować antenę raz na stałe, nie martwiąc się o jakość sygnału i o ewentualne przeszkody występujące na drodze zasięgu naszej anteny.

1 Komentarz

  • Świetne wskazówki! Niemal nie spotyka się domów, na których nie byłoby widocznej anteny satelitarnej. Warto więc, jeszcze przed wyborem miejsca jej zamontowania, uwzględnić wszelkie aspekty nie tylko tego, czy nie ma żadnych przeszkód typowo mechanicznych, ale też czy w danym punkcie, będzie ona odbierała możliwie najlepszy sygnał. Oczywiście jeśli nie mamy żadnych niezbędnych narzędzi można pójść za wskazówką autora artykułu i wynająć fachowca.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *