Łazienka

Wybieramy kafelki do łazienki

Wybieramy kafelki do łazienki

Kafelki to z pewnością najpopularniejszy sposób na wykończenie łazienki, i to zarówno jeżeli chodzi o ściany, jak i podłogi. Wybór glazury łazienkowej jest jednak obecnie tak duży, że niezwykle trudno zdecydować się na konkretne rozwiązanie. Poniżej przedstawiamy kilka zasad, którymi warto się kierować, aby nieco ułatwić sobie to zadanie i wybrać rozwiązanie, które będzie zarówno ergonomiczne, jak i zgodne z najnowszymi trendami.

Kafelki łazienkowe — parametry techniczne

Decydując się na kafelki łazienkowe, musimy wziąć pod uwagę przede wszystkim ich właściwości i parametry techniczne — powinny być łatwe do utrzymania czystości oraz odporne na uszkodzenia i porysowania. Bardzo ważne jest to, że łazienka to pomieszczenie szczególnie narażone na działanie wilgoci, a więc płytki, które zostaną tam umieszczone, powinny mieć możliwie jak najniższy poziom nasiąkliwości — zapobiega to powstawaniu grzybów i pleśni.

kafelki

Jeżeli chodzi o poziom ścieralności kafelek łazienkowych, to w przypadku ścian może to być PE 1 (najniższa klasa ścieralności), z kolei w przypadku podłogi warto zainwestować w klasę ścieralności PE 4. Co więcej, w przypadku płytek podłogowych, powinny to być płytki antypoślizgowe, co jest bardzo ważne z punktu widzenia naszego bezpieczeństwa.

Najnowsze trendy, jeżeli chodzi o aranżację łazienek

Tak, jak zostało to już wspomniane wcześniej, najważniejsza w przypadku płytek łazienkowych jest ich funkcjonalność, nie oznacza to jednak, że nie można jej pogodzić z najnowszymi trendami, jeżeli chodzi o aranżację. Czym więc należy się kierować, aby wybrane przez nas kafelki prezentowały się efektownie i stylowo?

Podstawową zasadą jest spójność — płytki podłogowe muszą pasować do płytek ściennych oraz do całego wyposażenia łazienki (najlepszym pomysłem jest zdecydowanie się na płytki podłogowe i ścienne z tej samej kolekcji). Kolejną sprawą jest wielkość samego pomieszczenia, w przypadku małych łazienek warto wybierać kafelki w jasnych kolorach, co umożliwi zyskanie wrażenia przestronności, jak i czystości. Jeżeli jednak jesteś osobą, która lubi oryginalne rozwiązania, to możesz zdecydować się oczywiście na kontrastowe lub ciemne kafelki do łazienki, jednak pamiętaj o tym, żeby postawić na jeden mocny akcent lub motyw przewodni i do niego dobierać dodatki oraz wyposażenie. Dużym błędem jest bowiem wybieranie nowoczesnych i wyrazistych kafelek, do których później dobiera się dodatki i sprzęty w stylu raczej klasycznym. Pamiętajmy — kafelki i sprzęt w łazience muszą tworzyć spójną całość, jest to podstawą udanej aranżacji.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *