Pokój dziecięcy

Praktyczne rozwiązania do pokoju dziecka

Praktyczne rozwiązania do pokoju dziecka

Pokój dziecka to jego azyl – to tutaj spędza ono najwięcej czasu i dlatego chce się czuć w nim dobrze i bezpiecznie. Urządzając pokój malucha należy pamiętać o jego funkcjonalności – korzystanie z każdego jego elementu powinno być dla dziecka proste, bezproblemowe i jak najmniej czasochłonne. A ponieważ pokój dziecinny to najczęściej niewielkie pomieszczenie, to jego aranżacja często wymaga kreatywności, pomysłowości i niebanalnych rozwiązań. Sprytne urządzanie pokoju dziecka zapewni funkcjonalne wykorzystanie całej przestrzeni oraz komfort i wygodę w jego użytkowaniu.

Niezbędne meble i akcesoria

Każdy pokój przeznaczony dla najmłodszego członka rodziny powinien zawierać praktyczne meble dziecięce, które będą wygodne, bezpieczne i przede wszystkim funkcjonalne. Meble do pokoju dziecka warto podzielić na poszczególne strefy:

– strefa sypialna, w której powinno znaleźć się wygodne łóżko z szufladą na pościel,
– strefa przechowywania, która powinna zawierać szafy i komody przeznaczone na ubrania (z odpowiednią ilością półek, szuflad i wieszaków),
– strefa nauki, w której należy umieścić biurko, krzesło oraz szafki i półki na książki oraz przybory szkolne.
Dodatkowo – gdy metraż pokoju na to pozwala – można umieścić strefę zabawy, w której znajdzie się stolik do kolorowania, pufy dla znajomych i kolorowa mata do zabaw i ćwiczeń. Ważnym elementem wyposażenia każdego dziecięcego pokoju jest odpowiednie oświetlenie – zarówno górne, jak i dodatkowe.

Pokój dla dziecka
Pokój dla dziecka

Sprytne rozwiązania

Pokój dziecięcy to zazwyczaj nieduże pomieszczenie. Dlatego warto zastosować sprytne rozwiązania, które z jednej strony pozwolą zaoszczędzić przestrzeń, a z drugiej ułatwią zachowanie porządku. Doskonale sprawdzą się wszelkiego rodzaju skrzynie i pudełka na zabawki, regały oraz półki na książki i różnego rodzaju akcesoria oraz pojemne i poręczne szuflady, z których nic się nie wysypie.

Dobrym rozwiązaniem jest jednolita zabudowa, dzięki której można wykorzystać każdy centymetr wolnej przestrzeni i dzięki temu wygospodarować dodatkowe miejsce do zabawy bądź wypoczynku.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *