Meble, które rosną wraz z dzieckiem

Umeblowanie pokoju dla dzieci stanowi nie lada wyzwanie. Problem stanowi ciągła zmienność i konieczność dopasowywania i aktualizowania wystroju wnętrza, wraz do zmieniających się potrzeb, które przybierają różne formy wraz z upływającymi latami i zwiększającym się wiekiem naszych pociech. Sprawdźmy, jak urządzić pokój dziecięcy, by spełniał on swoje wymogi przez lata, a nasz portfel nie musiał być nadwyrężany co pewien okres.

Wybierając meble do pokoju dla najmłodszych warto pokierować się rozwiązaniami, które będą zdawać egzamin przez długi czas. Postawmy na praktyczne meble dziecięce, meble dla dziecka, które posłużą latami.

Kluczowym aspektem ekonomicznego meblowania pokoju dziecka jest łóżko. Kiedy maluch wyrośnie już z łóżeczka dla niemowlaków, zrezygnujmy z zakupu łóżka pośredniego. Możemy bez wahania od razu postawić na łóżko pełnowymiarowe, które idealnie posłuży dla dziecka w każdym wieku, również w jego dorosłej fazie. Wybierzmy model neutralny, tak, by obecność mebla w pokoju nie zaburzała swobody obcowania w nim, kiedy dziecko podrośnie.

Pokój dziecięcy

Pokój dziecięcy

Duża, tradycyjna szafa to wybór, który również sprawdzi się przez lata. W tym aspekcie potrzeby się nie zmieniają. Dziecko w każdym wieku będzie gromadziło taką samą ilość ubrań, zmieni się zatem odzież, mebel będzie mógł pozostać bez zmian.

Możemy zachować dowolność przy wyborze koloru farby, jaką pokryjemy ściany. Malowanie i tak czeka nas co jakiś czas, żeby chociażby odświeżyć ściany i zamalować zabrudzenia, które siłą rzeczy pojawią się w każdym pomieszczeniu, bez znaczenia czy to będzie pokój dziecięcy, czy też pomieszczenie używane przez dorosłego. Jeżeli nasze dziecko jest młode, możemy pomalować pokój przy użyciu dziecięcych kolorów, a nawet odpowiedniego wzornictwa dziecięcego. Po kilku latach, kolor ścian będziemy mogli zmienić na bardziej „poważny”.

Kolejnym aspektem, na jaki powinniśmy zwrócić uwagę przy meblowaniu pokoju dziecka jest jego bezpieczeństwo. Wybierajmy meble spośród tych modeli, które nie mają ostrych krawędzi i wystających elementów.

Add Comment