Office Address

123/A, Miranda City Likaoli
Prikano, Dope

Phone Number

+0989 7876 9865 9

+(090) 8765 86543 85

Email Address

info@example.com

example.mail@hum.com

Urządzenia wnętrz

Jak dobrać odpowiednią tapetę na ścianę?

  • 27 października, 2016
  • 2 min read
Jak dobrać odpowiednią tapetę na ścianę?

Przez ostatnie kilkanaście lat odchodziliśmy od kładzenia na ściany tapet. Kojarzyły się nam one z czasami postkomunistycznymi, podobnie jak boazeria z komuną. Teraz tapety ponownie zaczynają gościć w naszych wnętrzach. Dzieje się tak z pewnością ze względu na nowe pomysły producentów tapet, które zachęcają swoim wzornictwem do ich nakładani nawet w nowoczesnych wnętrzach. My dziś zastanowimy się jak dobrać odpowiednią tapetę na ścianę? Jakie są ich rodzaje? I czym się kierować przy ich wyborze?

Tapeta do pokoju
Tapeta do pokoju

Rodzaje tapet na ścianę

Rodzajów tapet jest cała masa. Choć nie wszystkie cieszą się taką samą popularnością. W dużej mierze wybór rodzaju tapety zależy od rodzaju powierzchni na jaką będziemy ją nakładać, a także efektu jaki chcemy uzyskać po naklejeniu.

Tę którą pamiętamy jeszcze sprzed kilkunastu lat jest tapeta papierowa. Jest ona bardzo cienka i przez to łatwo ulega podarciu podczas nakładania. Tapetę papierową stosuje się jednak coraz rzadziej. Wymaga ona szczególnych warunków podczas nakładania, co niejednemu amatorowi tapet, może sprawić wiele kłopotu.

Coraz większą popularnością cieszy się np. tapeta wykonana z włókna szklanego. Jest wybierana szczególnie często ze względu na swoje właściwości – dzięki tapecie z włókna szklanego ukryjemy wszystkie niedoskonałości ściany. Tapety z włókna dostępne są w wielu wzorach. Co ważne, w przeciwieństwie do tapety papierowej, powierzchnia na którą tapetę nakładamy nie musimy być specjalnie przygotowywana, co znacznie ułatwia jej aplikację.

Czym kierować się przy wyborze tapet?

Wybór tapety powinien być podyktowany zarówno efektem, jaki chcemy osiągnąć po aplikacji, a także rodzajem powierzchni, na którą tapetę nakładamy. Do wyboru mamy ogromną ilość różnego rodzaju tapet, stąd jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, powinniśmy poprosić o pomoc wykwalifikowanego sprzedawcę, który udzieli nam niezbędnych informacji i wskaże produkt, który będzie dla nas najbardziej odpowiedni.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *