Urządzenia wnętrz

Styl mieszkania zdradza nasz charakter?

Styl mieszkania zdradza nasz charakter?

Style w mieszkaniu, zastosowane podczas jego aranżacji, nie stanowią jedynie odbicia estetycznego gustu i poczucia tzw. dobrego smaku, zazwyczaj stanowią również lustrzane odbicie charakteru osób użytkujących wnętrza.

Rodzaje stylów w aranżacji wnętrz

Rodzaje stylów w aranżacji wnętrz łączą się z estetycznymi upodobaniami projektującego, a te z kolei, stanowią odbicie jego charakteru, które wpływa na pewne, najważniejsze aspekty, jakimi się kierujemy. Dlatego, w dziedzinie aranżacji wnętrz spotykamy tak różne rodzaje stylów w mieszkaniu.

Osoby ceniące sobie spokój, prowadzący ustabilizowany tryb życia, kierujący się na co dzień uprzejmością, zazwyczaj postawią na klasyczny styl aranżacji mieszkania, który będzie się cechował elegancją i zarazem prostotą unikającą przepychu. Do gustu takich osób przypadną tradycyjne i praktyczne rozwiązania, pozbawione zbędnego zdobnictwa.

live-1722299_1280

Osoby o charakterze bardziej dynamicznym, prowadzący aktywny tryb życia, egzystujący w ciągłym pędzie i biegu, którzy dużo czasu poświęcają na pracę i dążą do osiągnięcia sukcesu, z pewnością nie zadowolą się prostą elegancją, tak typową dla ludzi spokojnych, ceniących sobie odpoczynek w domowym zaciszu.

Tacy użytkownicy mieszkań, chętnie wybierają aranżacje w stylu nowoczesnym, który wykorzystuje efektowne formy wywołujące wrażenie sukcesu. Takie wnętrza bazują zazwyczaj na kolorach czerni i bieli, są lśniące i nie pozostawiają miejsca na niedoskonałości.

Osoby wrażliwe i romantyczne będą się najlepiej czuły w jeszcze inaczej urządzonym wnętrzu. W ich mieszkaniach dominuje poczucie radości i przytulności. Wnętrza są dobrze oświetlone i pełne ciepłych kolorów. Klimat tworzy nagromadzenie różnego rodzaju bibelotów i ozdobników, często o kiczowatym charakterze, który jednak stanowi dla mieszkańców wartość sentymentalną.

Wystrój wnętrza zazwyczaj projektowany jest wg. upodobań jego użytkowników. W obecnych trendach zauważamy, że styl w mieszkaniu a charakter ma olbrzymie znaczenie.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *