Office Address

123/A, Miranda City Likaoli
Prikano, Dope

Phone Number

+0989 7876 9865 9

+(090) 8765 86543 85

Email Address

info@example.com

example.mail@hum.com

Urządzenia wnętrz

W jaki sposób przytulnie urządzić własny kącik domowy?

  • 27 października, 2016
  • 3 min read
W jaki sposób przytulnie urządzić własny kącik domowy?

W każdym mieszkaniu powinien znaleźć się przytulny kącik domowy – na przykład służący do czytania. Wraz z nastaniem długich jesiennych i zimowych wieczorów będzie można spędzać tam wolny czas – na lekturze, rozmyślaniach czy oddawaniu się marzeniom. Podstawową zasadą w jego urządzaniu jest wygoda i funkcjonalność. Niemniej ważne jest przytulne urządzanie własnego kącika – dzięki temu czas tam spędzony będzie niezwykle relaksujący i poprawiający samopoczucie. Jak przytulnie urządzić swój kącik i wprowadzić ciepło do jego wnętrza? Warto zastosować pięć złotych zasad.

Zaciszne miejsce

Własny kącik domowy powinien być ulokowany w takim miejscu, do którego nie będą docierały hałasy – i to zarówno z ulicy, jak i z garażu czy z kuchni. Kącik powinien sprzyjać wyciszeniu i skupieniu, a umieszczenie go blisko źródła ciepła (na przykład kominka) zagwarantuje ciepły nastrój i uspokojenie myśli.

Oczyszczona przestrzeń

Własny kącik w domu, który w zamiarze ma służyć odpoczynkowi, relaksowi bądź lekturze, powinien być pozbawiony wyposażenia odwracającego uwagę. Dlatego przede wszystkim należy zadbać w nim o ład i porządek – gazety i książki powinny być poukładane na półkach, a na szafce bądź stoliku powinno znaleźć się oddzielne miejsce na kubek z gorącą kawą bądź herbatą. Taka harmonijna przestrzeń pozwoli na zebranie myśli i nabranie energii na przyszłe działania.

live-1722299_1280

Wygodne meble

Przytulny domowy kącik powinien przede wszystkim posiadać odpowiednie meble. Przytulne i praktyczne meble wcale się nie wykluczają. Przepastne fotele, aksamitne poduchy i wygodne podnóżki – to wszystko nadaje wnętrzu ciepłego charakteru, a jednocześnie sprzyja odpoczynkowi.

Wygoda użytkowania

Najprostszym sposobem na osiągnięcie wygodnej, funkcjonalnej i wymarzonej przestrzeni jest dostosowanie jej układu do własnych upodobań, preferencji i zapotrzebowań. Przebywanie w domowym kąciku w ciągu dnia wymaga zupełnie innego oświetlenia, niż spędzanie tam czasu w nocy. Chęć spożywania kawy lub herbaty powinno skłonić do ustawienia stolika blisko fotela. A indywidualne preferencje widokowe będą determinować konkretne ustawienie mebla służącego do siedzenia.

Miękkość

Aspekt, o którym nie można zapominać w urządzaniu przytulnego kącika, to miękkie i puchate tekstylia oraz dodatki. Wełniany koc, miękka poduszka, futerkowy dywan czy przygaszone światło – to wszystko sprzyja ciepłu i przytulności. Tak urządzone miejsce będzie zachęcało do spędzania w nim czasu.

 

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *