Office Address

123/A, Miranda City Likaoli
Prikano, Dope

Phone Number

+0989 7876 9865 9

+(090) 8765 86543 85

Email Address

info@example.com

example.mail@hum.com

Urządzenia wnętrz

Obrazy w mieszkaniu – jak nie przesadzić z ich ilością?

  • 27 października, 2016
  • 2 min read
Obrazy w mieszkaniu – jak nie przesadzić z ich ilością?

Obrazy potrafią całkowicie odmienić nie tylko wygląd ściany, ale również całego wnętrza. Warto zastanowić się nad ich wyborem i dobrać taki, który będzie idealnie komponował się z naszym charakterem, a także stylem pomieszczenia. Jak dobierać obrazy na ścianę? Jak je wieszać? I jak nie przesadzić z ilością obrazów? O tym przekonamy się w dzisiejszym artykule.

Jakie obrazy na ścianę?

Przede wszystkim, aby dobrać odpowiedni obraz popatrz krytycznym okiem na swoje wnętrze. Jaki jest jego styl? Czy chciałbyś/chciałabyś, aby na wybranej ścianie wisiał jedynie jeden obraz, czy kilka, a może cała kolekcja?

Wybór niekoniecznie może być oczywisty, jednak ułatwić go nam może wybranie się do galerii, w której odnajdziemy arcydzieło, którego szukaliśmy. Pod wpływem inspiracji będziemy już wiedzieć, jakiego efektu oczekujemy na swojej ścianie i możemy dokonać wstępnych pomiarów.

picture-frames-1149414_1280
Obrazy w mieszkaniu

Centymetr w dłoń!

Zanim kupisz obraz dokonaj niezbędnych pomiarów. Nie chodzi jedynie o fakt, czy wybrany obraz zmieści się na Twojej ścianie, ale również o efekt jaki będzie jej zapewniał. Odpowiednio dobrany obraz jest w stanie zwiększyć lub zmniejszyć optycznie powierzchnię ściany, a także przykryć jej niedoskonałości.

Wybierz podłużne płótna, gdy Twój pokój jest małym. Pozwolą one na uzyskanie iluzji, iż pokój jest w rzeczywistości odrobinę szerszy. Uważaj jednak, gdyż obraz długi obraz odejmie nieco centymetrów w wysokości pokoju.

Jeśli pomieszczenie, w którym chcesz umieścić swój obraz jest niskie, wybierz obraz, który będzie długi w pionie.

Jak nie przesadzić z ilością obrazów?

Dobranie odpowiedniej ilości obrazów będzie ściśle uzależnione nie tylko od ilości przestrzeni jaką mamy do dyspozycji, ale również od tego, co przedstawia dany obraz. Niektóre obrazy przedstawiające duże bryły, mogą być przytłaczające nawet w przypadku dużych pomieszczeń. Jeśli przedmiot, czy twarz na obrazie zajmują całą jego przestrzeń, zdecyduj się w tym tonie na kilka mniejszych.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *