Łazienka w stylu skandynawskim – jakie dodatki?

Łazienka w stylu skandynawskim, podobnie jak inne pomieszczenie w tym stylu, charakteryzuje się prostotą, a czasem wręcz nawet surowością. Nie przeszkadza to jednak zastosowaniu w niej nowoczesnych rozwiązań, a wnętrza łazienki prezentują się niezwykle estetycznie. Jak urządzić łazienkę w stylu skandynawskim? Jakie dodatki do łazienki skandynawskiej będą odpowiednie? Przekonajmy się o tym wspólnie.

Charakterystyka skandynawskiej łazienki

Łazienka w stylu skandynawskim wyróżnia się prostymi i jasnymi kolorami, które w dalszym ciągu utrzymane są w chłodnych tonacjach kolorystycznych. Całość przełamuje jasne i ciepłe światło. Łazienka skandynawska idealnie byłoby, aby posiadała okno, które należy wtedy jak najbardziej wyeksponować, i umożliwić wpuszczenie jak największej ilości naturalnego światła.

Na czas korzystania z łazienki okno zasłonić możemy roletą lub żaluzją – oczywiście dobraną podług stylu – nigdy firaną!

Łazienka

Łazienka

Podłoga i ściany w skandynawskiej łazience – o czym trzeba wiedzieć?

Podłoga w łazience wykonana jest z …. drewna. Na pewno wśród zwolenników płytek ciężko wyobrazić sobie takie rozwiązanie. Jeśli nie jesteśmy w stanie przezwyciężyć naszych przyzwyczajeń, zawsze możemy zdecydować się na imitację drewna.

Z naturalnego drewna w skandynawskiej łazience wykonana jest również obudowa brodzika i wanny. I w tym przypadku możemy zdecydować się płytki imitujące drewno.

Na ścianach skandynawskich łazienek znajdziemy białe płytki lub kamienne. Ważne, aby były utrzymane w charakterystycznych barwach ziemi.

Jakie dodatki do łazienki w stylu skandynawskim?

Skandynawskie dekoracje łazienki, podobnie jak w przypadku innych pomieszczeń, głównie stanowi światło. Wnętrze łazienki powinno być możliwie, jak najbardziej rozświetlone, a efekt taki uzyskujemy za pomocą prostych kloszy w kolorze płytek. Warto również zamontować listwy z oświetleniem LEDowym, które ociepli pomieszczenie.

Add Comment