Kuchnia w kolorze drewna

Kuchnia jest sercem każdego domu. Dlatego też trzeba zdawać sobie sprawę z tego, jak ważne jest jej odpowiednie zaprojektowanie i udekorowanie. Jednym z ciekawych rozwiązań, które odmienią każdą kuchnię, jest zdecydowanie się na motyw drewna. Z czym wiąże się takie rozwiązanie i o czym trzeba pamiętać?

Drewno a kuchnia w domu – czyli jeszcze bardziej rodzinne pomieszczenie gwarantowane

Nie od dziś wiadomo, że drewno prezentuje się świetnie w niemal każdym pomieszczeniu. Do tego, jak wiadomo, drewno przywołuje rodzinny klimat i tworzy niezastąpiony nastrój. Dlatego też nic dziwnego, że ostatnim trendem jest wykorzystanie go także w kuchni. W końcu to pomieszczenie ma przede wszystkim kojarzyć się z ciepłem rodzinnym oraz przepysznymi, domowymi daniami.

kuchnia w domu

Drewniana kuchnia w domu jest zatem marzeniem każdej rodziny z dziećmi. Jednak najważniejsze jest zdawać sobie sprawę, w jaki sposób można zastosować drewno, aby całość prezentowała się miło dla oka, a przy tym funkcjonalnie.

Sposób zastosowania drewna w kuchni

Rozwiązań z wykorzystaniem drewna jest naprawdę sporo. Należą do nich, choćby fronty szafek kuchennych. Tworzą tym samym niesamowite wrażenie. Ciekawym rozwiązaniem będą również drewniane blaty. Jednak w tym przypadku trzeba zdawać sobie sprawę, że będą one ulegać zniszczeniu. Dlatego też przy bardzo dużej eksploatacji może okazać się, że będzie trzeba częściej je wymieniać.

Jednak, jeśli często przygotowujemy skomplikowane posiłki na kuchennym blacie, najlepiej jest zaopatrzyć się w laminaty. Tym samym efekt będzie właściwie taki sam, a jednak całość będzie znacznie bardziej wytrzymała na różne uszkodzenia. Drewno można zastosować również w innych miejscach, przykładem jest tutaj, choćby ściana między blatem a szafkami. Co ciekawe takie rozwiązanie ma także inne zalety. Przede wszystkim oprócz modnego designu, sprawia, że wnętrze kuchni optycznie się wydłuża.

Kolor drewna zawsze ma znaczenie

Dziś na rynku można znaleźć naprawdę wiele różnych kolorów drewna. Wybór należy oczywiście do nas, jednak warto też zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Przede wszystkim kuchnia w domu powinna mieć jednolity charakter. Tym samym najlepiej zdecydować się na jeden odcień drewna i tego się trzymać. Poza tym konieczne jest zwrócenie uwagi na zależność między wielkością kuchni a kolorem drewna. Toteż lepszym rozwiązaniem będą jasne odcienie, a nawet białe w bardzo małych kuchniach, gdyż zbyt ciemne barwy zmniejszą optycznie powierzchnię kuchni. Poza tym bardzo modnym rozwiązaniem są chłodne odcienie szarości oraz ciepłe beże.

Add Comment