Kuchnia w stylu skandynawskim – jakie dodatki?

Wybór stylu do kuchni to temat, który można roztrząsać godzinami, podając plusy i minusy kolejno przytaczanych motywów architektonicznych. Dzisiaj jednak, sprawdźmy jakie dodatki i ozdobniki powinniśmy rozważyć planując urządzanie kuchni w stylu skandynawskim.

Jakie dodatki do kuchni skandynawskiej? Wybór jest dosyć szeroki. Skandynawskie dekoracje kuchni muszą być proste, surowe i co najważniejsze, wywołujące nastrój i klimat industrialny. Minimalizm i prostota to wyznaczniki, jakimi należy się kierować aranżując wnętrze w stylu skandynawskim.

Idealnym dodatkiem do kuchni urządzanej w tym stylu są wszelkiego rodzaju wagi. Wybierzmy te, które mają duży cyferblat oraz wyraźnie widoczną metalową misę, na której należy umieszczać produkty. Waga wniesie do wnętrza naszej kuchni surowy industrialny nastrój.

Dobrym pomysłem jest również ustawienie żelaznych pater, najlepiej kilkupiętrowych. Możemy na nich wyeksponować owoce, warzywa lub ciasteczka czy czekoladki. Stal i żelazo to materiały, które powinny dominować wśród dodatków gromadzonych w kuchniach skandynawskich. Należy niemal całkowicie wyzbyć się elementów wykonanych z tworzyw sztucznych.

W związku z tym, dobrym posunięciem będzie również np. postawienie stalowego wieszaka na ręcznik. Do przechowywania niektórych przedmiotów idealnie nadadzą się również koszyki druciane, zawieszane na ścianie. Mile widziane będą także wszelkiego rodzaju puszki do przechowywania np. przypraw. Żelazny świecznik również wniesie powiew industrialnego klimatu we wnętrzu kuchni.

W skandynawskiej kuchni dobrze sprawdza się również ceramika. Możemy wybrać różnego rodzaju ceramiczne czajniczki, misy, pojemniki na sól i pieprz czy cukiernice, które ustawimy np. na blacie naszych szafek.

Styl skandynawski

Styl skandynawski

Add Comment