Kuchnia

Hokery w kuchni – dobre rozwiązanie?

Hokery w kuchni – dobre rozwiązanie?

Hokery to nowoczesne meble, które zbierają coraz większą popularność. Idealnie sprawdzają się przy ladach wysokiego baru, stanowią wyjątkowo estetyczne ozdoby pomieszczania zachowując jednocześnie mobilność i łatwość przesuwania. W ostatnich latach, coraz częściej pojawiają się jako element aranżacji pomieszczeń mieszkalnych, głównie kuchni. Może zatem, kiedy zaplanujemy urządzanie kuchni, przemyślmy czy warto kupić hoker?

Hoker w kuchni to coraz częstszy widok. Nie dziwi fakt używania stołków barowych, które są wyjątkowo estetyczne i stanowią element ozdobny naszych pomieszczeń. Warto kupić hoker, kiedy w naszej kuchni posiadamy barek, w przeciwnym wypadku, ten mebel nie zawsze idealnie zgra się z otoczeniem.

Odpowiednio dobrany hoker, powinien spełniać kilka wymogów. Pierwszym i zarazem najważniejszym wymaganiem stawianym dobrze dobranemu hokerowi jest jego wysokość. Meble te, występują w różnych rozmiarach i mają różne zastosowanie.

Hokery słyną z większej wysokości niż przeciętny mebel przeznaczony do siedzenia jak taboret czy krzesło, jednak nie oznacza to, że zawsze będzie nam potrzebny wysoki hoker. Na rynku dostępne są również niższe jego warianty.

Na początku zatem odpowiednio dobierzmy wysokość hokera do wysokości naszego barku. Jeżeli powiedzieliśmy już o wygodzie, to przemyślmy od razu drugi aspekt, który na nią wpłynie. Jest nim budowa hokera. Dostępne są hokery z oparciem oraz bez niego. Jeżeli lubimy opierać się łokciami o blat barku, to najprawdopodobniej oparcie na plecy w hokerze nie będzie nam potrzebne.

Jeżeli jednak preferujemy bardziej luźną pozą, to brak oparcia na plecy może okazać się dużą przeszkodą. Kolejny aspekt wpływający na wygodę użytkowania hokera to jego siedzenie. Może być ono standardowe, takie, jak w zwykłych taboretach, drewniane lub może posiadać dodatkową miękką obudowę.

Te drugie są zdecydowanie bardziej wygodne, jednak zazwyczaj również droższe. Jeśli jednak zależy nam na komforcie, nie oszczędzajmy w tym wariancie i postawmy na hokery z dodatkowym, miękkim siedziskiem.

Hokery do kuchni
Hokery do kuchni

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *