Office Address

123/A, Miranda City Likaoli
Prikano, Dope

Phone Number

+0989 7876 9865 9

+(090) 8765 86543 85

Email Address

info@example.com

example.mail@hum.com

Kuchnia

Nowoczesne trendy w aranżacji kuchni – dowiedz się, jak urządzić stylowe wnętrze

  • 17 lutego, 2017
  • 3 min read
Nowoczesne trendy w aranżacji kuchni – dowiedz się, jak urządzić stylowe wnętrze

Współczesne kuchnie to już nie tylko pomieszczenia, w których przyrządza i zjada się posiłki. To coraz częściej miejsca zachwycające designem i sposobem aranżacji, przepełnione praktycznymi rozwiązaniami technologicznymi. Oto najmodniejsze obecnie trendy w aranżacji wnętrz kuchennych.

Minimalistyczne aranżacje

W dalszym ciągu jednym z najsilniej obowiązujących trendów jest trend minimalistyczny, który sprawia, iż wnętrze kuchni wydaje się przestronne i czyste. Niepodważalnym atutem tego stylu jest idealna organizacja takiego wnętrza, która ułatwia sprawne poruszanie się w nim i szybkie przygotowywanie posiłków.

Aby zaaranżować minimalistyczne wnętrze należy przede wszystkim postawić na monochromatyczne barwy, takie biel, czerń i szarość, bezuchwytowe meble kuchenne oraz różnego rodzaju technologie, które usprawniają pracę w kuchni. Doskonale w styl ten wkomponowuje się również oświetlenie LED, które sprawia, iż wnętrze jest jasne i przejrzyste.

Aranżacje pełne przepychu

Przeciwieństwo kuchni minimalistycznych stanowią aranżacje kuchenne pełne przepychu, w których rządzi bogactwo form. Tego rodzaju projekty są jednak o tyle trudniejsze, iż wymagają od osoby aranżującej wnętrze niebywałego wyczucia stylu, gdyż wszystkie zastosowane elementy muszą ze sobą współgrać i być w dobrym guście.

W ten styl doskonale wpisuje się trend fusion, który polega na kontrolowanym łączeniu rzeczy retro z elementami nowoczesnymi. Styl ten to również połączenie nowoczesnych tworzyw z na przykład klasycznymi kształtami. Możliwości połączeń jest tu naprawdę wiele, a dobrze wykonana tego rodzaju aranżacja sprawia, iż wnętrze kuchenne jest pełne finezji.

Światowe inspiracje

Nowoczesne aranżacje kuchenne nierzadko czerpią inspirację z trendów światowych. Dzięki temu we współczesnych kuchniach często spotykany jest styl skandynawski, który łączy prostotę designu z drewnianymi meblami w kolorze bieli. To styl minimalistyczny, który jednak pozwala na zastosowanie ciepłych dodatków i naturalnych tworzyw.

Inny ciekawy przykład do styl afrykański, który jest wzorowany na naturalnym drewnie, elementach kutych z żelaza oraz tradycyjnych ozdobach, najlepiej wykonanych ręcznie. Ten egzotyczny nurt stylistyczny bazuje na skórach, nasyconych kolorach symbolizujących ochrę oraz regionalnych rzeźbach o symbolicznej wymowie.

Podczas aranżacji kuchni należy jednak zawsze pamiętać o połączeniu estetyki z funkcjonalnością. Bez względu na wszystko, kuchnia ma być przede wszystkim miejscem, w którym przyrządza się posiłki, więc sposób jej urządzenia musi tą czynność umożliwiać i zapewniać komfort pracy. Dlatego też, decydując się na którykolwiek z trendów, warto zwrócić uwagę na praktyczne aspekty danego projektu.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *