Kuchnia w stylu prowansalskim

Lawendowe zapachy, lekkie i uspokajające barwy, prostota i praktyczne rozwiązania nawiązujące do wzornictwa i budownictwa wiejskiego to częste spotykane motywy wystroju mieszkania. Kuchnia w stylu prowansalskim, bo o nim mowa, to bardzo popularny sposób na aranżację przestrzeni, w której będziemy gotować. Przyjrzyjmy się jak przygotować urządzenie kuchni w stylu prowansalskim.

provence-1063514_1280

Umeblowanie

Zacznijmy od najważniejszego punktu aranżowania wnętrza. Meble do kuchni w stylu prowansalskim powinny być odpowiednio i starannie dobrane. Nie wszystkie bowiem zdadzą egzamin i złączą się z sielskim klimatem prowansalskiego wnętrza. Meble muszą być drewniane i posiadać lekkie konstrukcje. Pamiętajmy o odpowiednich delikatnych i jasnych odcieniach.

Meble powinny nawiązywać do staromodnego dizajnu, wybierajmy zatem te, które są stylizowane na meble sprawiające wrażenie starych. Prowansalskiego charaktery nadaje meblom również zastosowana metoda przecierania lub bejcowania.

Powinny posiadać również dodatkowe zdobienia i wzornictwo, którego tematyka najczęściej ociera się o rośliny, a przede wszystkim lawendę. Ważne są również dodatkowe otwory we frontach. Do takich mebli idealnie nadadzą się kamienne blaty.

Wnętrze i dodatki

Wybierając kolor farby na pokrycie ścian kuchni, również sugerujmy delikatnymi, jasnymi odcieniami. Idealnie nadadzą się wszystkie odcienie pastelowe. Użytkownicy najczęściej wybierają barwy oliwkowe, ale dobrze spiszą się także fiolety i odcienie żółtego.

Przy aranżowaniu kuchni w stylu prowansalskim, warto pomyśleć również o użyciu różnego rodzaju tynków dekoracyjnych, które wprowadzą zamierzony efekt nierówności i delikatnego nieładu, który idealnie łączy się z wiejskością prowansalskiego stylu.

Na koniec, nie zapominajmy o dodatkach. Jednym z najczęściej wykorzystywanych motywów jest zawieszenie woreczka z lawendą. W tym stylu, im więcej akcesoriów, tym lepiej. Wykorzystajmy ozdobniki w postaci wiklinowych koszyczków, dodatkowych pudełeczek czy drewnianych ramek.

lavender-537864_1280

 

Add Comment