Sypialnia

Sypialnia w stylu skandynawskim – jakie dodatki?

Sypialnia w stylu skandynawskim – jakie dodatki?

Sypialnia w stylu skandynawskim odznacza się prostotą, funkcjonalnością i minimalizmem. Próżno szukać tu nachalnych ozdób czy kolorów, całość oprawiona jest w dość surową formę, którą wypełniają proste kształty mebli i neutralne kolory. Czy wyróżnia się styl skandynawski? Jakie dodatki sprawdzą się w tym minimalistycznym wnętrzu? Jeśli i Ciebie interesują proste wnętrza w północnym stylu, przeczytaj nasz artykuł.

Urządzanie sypialni w stylu skandynawskim

Charakterystyczne dla stylu skandynawskiego są spokoje, zimne barwy, które swoją kolorystyką przypominają kolory ziemi. Szarości, beże, zielenie oraz przybrudzone błękity, to kolory, które powinny zagościć w sypialni w skandynawskim stylu.

Podłoga w skandynawskiej sypialni wykonana jest z drewnianych desek, które zazwyczaj są koloru jasnego – najczęściej białego. Coraz częściej do skandynawskich wnętrz wybiera się również podłogi laminowane, które imitują drewno.

Sypialnia
Sypialnia

Meble w sypialni skandynawskiej

Centralne miejsce w skandynawskiej sypialni oczywiście zajmuje łóżko, które wykonane jest z solidnego drewna. Obite jest skórą lub innym naturalnym materiałem, nie należy również do małych mebli.

Kolejnym obowiązkowym elementem skandynawskiej sypialni jest szefa. Podążając za minimalistycznym trendem cechującym skandynawskie wnętrza najlepiej sprawdzi się tutaj szafa wnękowa. Fronty szafy dostosowane są do stylistyki całego pomieszczenia i najczęściej wykonuje się je ze spójnego z podłogą pomalowanego na jasny kolor drewna.

Ostatnią strefą, jaka znajduje się w skandynawskiej sypialni jest toaletka. Nie przypomina ona jednak tych, które znamy z naszych wnętrz. Na skandynawską toaletką składa się jedynie średniej wielkości lustro, blat na kształt biurka i krzesło – całość spójna ze stylistyką całej sypialni.

Jakie dodatki do sypialni skandynawskiej?

Skandynawskie dekoracje sypialni podobnie, jak urządzenie całego wnętrza, są bardzo subtelne. Główną ozdobą skandynawskiej sypialni stanowi oświetlenie. Ledowe listwy oraz boczne lampki umieszczone są w taki sposób, aby tworzyć na ścianie piękne wzory i zmiękczać odrobinę zimny kolor wnętrza.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *