Urządzanie biura w domu

Ze względu na liczne uproszczenia i zmiany technologiczne świat pracy w ostatnich latach bardzo się zmienił. Ponadto w związku z obecną w naszym życiu pandemią, coraz częściej decydujemy się na pracę zdalną. Jednak każdy, kto spędza dużo czasu przy biurku w domu, zapewne szybko zrozumie, że nie każde wnętrze jest dobrym i komfortowym miejscem do pracy. Aby móc pracować bez zakłóceń, ale przede wszystkim w skupieniu i wydajnie, warto urządzić gabinet lub domowe biuro.

Jak zaprojektować przestrzeń home office?

Założenie biura w domu wymaga dobrze przemyślanego planowania. W końcu szczególnie ważne jest, aby pracować wygodnie i bez zakłóceń, co w warunkach współdzielenia przestrzeni z rodziną nie zawsze jest takie proste. Niezależnie od tego, czy domowe biuro jest duże, czy małe, powinno zawierać wszystko, co jest potrzebne do codziennej pracy i na tyle ile to możliwe „odcinać” się od „domowej” części. Estetyka wystroju wnętrza jest szczególnie ważna, zwłaszcza jeśli w domowym biurze będziesz przyjmować również klientów. Trend home office oznacza również, że podczas projektowania przestrzeni niezbędne są takie rozwiązania, jak szybki montaż i łatwość czyszczenia. Biorąc na wzgląd popularne style urządzania wnętrz w Polsce warto postawić na minimalistyczne meble oraz neutralne i stonowane kolory. Te nie będą nas rozpraszać i pozwolą czuć się jak w prawdziwym biurze. Jest to nie bez znaczenia dla naszej wydajności i możliwości skupienia się na wykonywanych zadaniach.

Jeśli chodzi o wykładziny podłogowe, ważne jest, aby nadawały się do krzeseł biurowych na kółkach. Krzesło powinno łatwo przesuwać się po gładkiej powierzchni bez pozostawiania śladów. Do tego celu idealnie nadają się panele podłogowe winylowe, ponieważ ich powierzchnia jest odporna na zabrudzenia, łatwa do czyszczenia i wytrzymuje silne oddziaływania mechaniczne. Wysokiej jakości panel jest bardziej odpowiedni do domowego biura niż wykładzina czy parkiet, które mogą ulegać znacznym odkształceniom. Ponadto szybkość i łatwość montażu pozwala, aby Twoje domowe biuro było gotowe do pracy w mgnieniu oka. Wodoodporna podłoga w dekorze jasnego dębu to zarówno funkcjonalność, jak i elegancki akcent.

Spójny projekt w domowym biurze

Urządzając domowe biuro, pamiętaj, że oprócz koloru podłogi i ścian, kluczową rolę w jego wyglądzie odgrywają również meble. Chociaż zaletą domowego biura jest większa swoboda projektowania (dużo mniejsza powierzchnia, brak konieczności unifikowania wyglądu), najlepsze kolory dla domowego biura to odcienie szarości lub jasnego brązu tudzież beżu. Możesz dowolnie łączyć jasne i ciemne odcienie, aby w kreatywny sposób tworzyć gradienty kolorów i wzorów między panelami ściennymi, podłogami i meblami. Dzięki takiej subtelnej grze kolorów stworzysz przyjemną atmosferę do codziennej pracy. Sugerujemy jednak unikanie dominacji ciemnych barw. W małych przestrzeniach mogą w dłuższej perspektywie czasu budować przytłaczające wrażenie.

Add Comment